Ghettoblaster na kolejnym, Grubym levelu

Ghettoblaster vol.5 - Gruby Mielzky w poznańskim klubie ProjektLAB - theBeatz

Ghettoblaster na kolejnym, Grubym levelu

Po wakacyjnej przerwie Ghettoblaster powraca i wchodzi na kolejny level.

Po imprezach promujących różne wymiary kultury hip-hop przyszedł z udziałem lokalnych wyjadaczy, przyszedł czas na graczy o znacznie szerszym zasięgu oddziaływania. Ale duch dobrej energii spod znaku sześciu liter i pięciu elementów nas nie opuszcza.

O cyklu imprez Ghettoblaster powiedziano już sporo, ale nie zaszkodzi przytoczyć co poniektórych faktów raz jeszcze

Każdemu wydarzeniu z tej serii patronowała jedna z aktywności związanych z hip-hopem, jednak w zgoła innym, rozbudowanym ujęciu. Raz było to sięgnięcie do klasyki, jak w przypadku giełdy winyli, innym razem skupienie się na wiedzy i umiejętnościach podczas warsztatów producenckich i dj’skich, zaś jeszcze innym – chodziło o nieskrępowaną niczym zabawę słowem z pogranicza sztuki rapowej i poezji.

Pora wejść na wyższy poziom i zaprosić do rodzącej się ghettoblasterowej społeczności przedstawiciela pierwszej ligi, który mógłby skumać ideę przyświecające specyficznemu charakterowi eventów organizowanych przez dj. Blachę i Orskiego. Cóż… Mielzky wydaje się strzałem wprost idealnym.

Ostatni żołnierz truskulu, jak mówi się żartobliwie o Grubym prezentuję zadziwiający miks luzu i stanowczości. To pierwsze odnosi się do jego nawijki, w której absolutnie brakuje spinki, to drugie zaś dotyczy jego niekoniunkturalnej postawy. Konsekwencja w doborze beatów i klimat, w którym się osadza nie pozwalają przejść wobec niego obojętnie. Co ciekawe, wraz z postępującą niuskulową modą grono odbiorców Mielzkiego wcale nie słabnie.

Mielzky/Patroo - Miejski Patrol- theBeatz (via Facebook)

Koncert Mielzkiego już w sobotę 03.09. w poznańskim klubie Projekt LAB >> zapisy TUTAJ

Szymon Woźniak
wozniak.szymon@gmail.com
No Comments

Post A Comment