HIFI (Diox & Czarny) - theBeatz (via RedBull)

Premiera klipu HIFI – Trochę Więcej. Trochę więcej niż amerykański sen.

Premiera nowego utworu HIFI – Trochę więcej już dziś!

Czarny i Diox, czyli HIFI wracają do gry w wielkim stylu. Prezentują nowy klip pt. „Trochę więcej”, pochodzący z najnowszego wydawnictwa duetu, które światło dzienne ujrzy już w maju.

Aż siedem lat Czarny i Diox kazali czekać słuchaczom na swój nowy album noszący nazwę „Ludzie”, który ukaże się 12 maja nakładem Prosto. Cierpliwość wszystkich zostanie nagrodzona z nawiązką. Dowodem jest teledysk do promującego wydawnictwo singla zatytułowanego „Trochę więcej”.

HIFI – Trochę Więcej Official Video

Utwór jest swoistym manifestem kryjącym w sobie przesłanie nadające ton krążkowi. „»Ludzie« to album o człowieku. O jego emocjach oraz silnych i słabych stronach” – mówią raperzy. „Rap jest o miłości, zaufaniu i autentyczności w czasach tzw. post-prawdy. O przewartościowaniu, które się dokonuje na naszych oczach z prędkością światła.”

Klip do numeru powstał podczas tygodniowej podróży raperów po Stanach Zjednoczonych. Wpływ jaki wywarła ona na artystów, jest tu bardzo widoczny. Utrzymany w surowej, czarno-białej stylistyce, jest hołdem oddanym istocie rapu.  Przypomnijmy sobie, że rap swoje źródła ma w buncie przeciwko utartym, często niesprawiedliwym schematom społecznym, niewygodnym i dostępnym tylko ograniczonej grupie układom.

HIFI tym numerem zaznacza swoje stanowisko w dyskursie polityczno-społecznym, jasno stojące w kontrze do powszechnie wyznawanych idei i rozmytych granic moralno-etycznych.

Czarny & Diox - Trochę Więcej (klip) - theBeatz (via RedBull)

Zdjęcie promujące singiel HIFI – Trochę Więcej. © 2016 Red Bull Media House GmbH – all rights reserved.

Wideo zapowiadające kolejnego longplaya potwierdzają to, że wierność sobie i autentyczność są kierunkiem obranym przez muzyków. „Nie rodzimy się po to by przegrać” rapują Czarny i Diox na tle ujęć z kolebki rapu Nowego Jorku, a numer HIFI – Trochę Więcej udowadnia, że wiedzą co mówią.

Pre-oreder albumu „Ludzie”

Więcej informacji

Tags:
Alexey Kshishtoforski
Orski@thebeatz.pl

Orski to DJ, producent i realizator z Poznania, założyciel theBeatz.

No Comments

Post A Comment