DJ Perly i Praktyczna Pani

KoBeaty vol. 2 – DJ Perly i Praktyczna Pani

Sierpień był bardzo dobrym miesiącem dla turntablismu. Z najważniejszych wydarzeń warto wymienić nowy kontroler Rane’a, który ma duże szanse zrewolucjonizować tę niełatwą sztukę, ale możliwe że ważniejsza rewolucja już się wydarzyła.

DJ Perly

Rewolucja ta dotyczy DMC – największych i najstarszych zawodów turntablistycznych. Przez ponad 30 lat istnienia tych zawodów podium było zdominowane przez mężczyzn a żadna kobieta nigdy nie przeszła nawet eliminacji. Wszystko się zmieniło 5 sierpnia tego roku, kiedy DJ Perly dumnie zajęła pierwsze miejsce w lidze amerykańskiej, pokonując m.in. DJ As One (II miejsce), DJ Ragoza (III miejsce) i Ricky Lee (III miejsce). Jak powiedział DJ Rob Swift, jeden z tytanów i ojców turntablizmu – jest to pierwszy, zdecydowany krok do rozbicia DJskiego „szklanego sufitu”.

DJ Perly (Natalia Perlz) jest amerykanką pochodzenia portorykańskiego i na zawodach reprezentowała kolebkę hip-hopu – Bronx.

Praktyczna Pani

Dobrze też się dzieje na naszym rodzimym podwórku- za sprawą Praktycznej Pani, która zakwalifikowała się do finału zawodów Red Bull 3Style, a tym samym zasłużyła na miano jednego z najlepszych turntablistów w Polsce. Miejmy nadzieję że po sukcesie ms. Perlz, Praktyczna Pani potwierdzi że nie tylko mężczyźni potrafią operować gramofonami i mikserem na najwyższym poziomie.

W finale który odbędzie się już 30go września w warszawskim klubie Niebo Praktyczna Pani spotka się co prawda z bardzo mocną konkurencją –  z DJ Gafo, DJ Daaz, DJ NOZ, 69Beats i KOSTEK. Kibicujemy i życzymy powodzenia!

Tags:
Alexey Kshishtoforski
Orski@thebeatz.pl

Orski to DJ, producent i realizator z Poznania, założyciel theBeatz.

No Comments

Post A Comment